Rudołtowice

TEATR W RUDOŁTOWICACH

W dniu 25-11-2019 na terenie Ośrodka Kultury w Rudołtowicach gościliśmy aktorów z przedstawieniem dla dzieci pod tytułem „Mama bohatera”, w ramach Jesiennego objazdu teatralnego Teatru Gry i Ludzie „Mama bohatera w podróży”. Projekt ten maiał na celu popularyzację rodzinnego uczestnictwa w kulturze i jest współfinansowany przez Marszałka Województwa Śląskiego i Fundację PZU a także przez Gminę Pszczyna, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Sołectwo Rudołtowice.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim przybyłym na przedstawienie i mamy nadzieję że się podobało.

„Mama bohatera” to opowieść o relacji dziecka z rodzicem – o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością rodzica, a niezależnością dziecka. Spektakl realizowany jest w planie żywym i lalkowym. Oryginalny tekst picturebooka duetu autorskiego Roberto Malo i Francisco Javiera Mateo został napisany od nowa, rozbudowany, poszerzony o kilka epizodów oraz wzbogacony piosenkami. Cała historia jest zagrana, opowiedziana i zaśpiewana.

W warstwie plastycznej, współpraca z Alicją Kocurek, ilustratorką i autorką scenografii, gwarantuje stworzenie nowej jakości: formy odpowiedniej dla teatralnej adaptacji, ale też głęboko osadzonej w sztuce ilustrowania, sztuce przekładania opowieści na obraz. Głównym elementem organizującym przestrzeń gry jest spódnica tytułowej mamy bohatera. W niej skrywać się będą światy i przestrzenie. Z niej wszystko będzie się wyłaniać i do niej powracać. Spódnica będzie zamkową górą, to znów jej wnętrze otworzy się, by ukazać pałacowe komnaty. Na jakiś czas zniknie, rozpadnie się na elementy tworzące jakiś krajobraz, by po chwili znów powrócić do swej właściwej funkcji, stając się częścią garderoby. To swoiste uniwersum przechodzić będzie kolejne metamorfozy, pobudzając wyobraźnię widza i za każdym razem zaskakując go prostotą w budowaniu skojarzeń i iluzji.

Reżyseria: Maciej Nogieć, Bartosz Socha
Muzyka: Kamil Zawiślak
Występują: Beata Zawiślak. Bartosz Socha, Szymon Strużek
Scenografia: Alicja Kocurek, Maciej Nogieć 
Scenariusz i teksty piosenek: Maciej Nogieć
Kostiumy Dorota Hyla
Plakat: Alicja Kocurek
Choreografia: Radosław Lis
Realizacja dźwięku i światła: Beniamin Lediński

Była i piosenka…

Opublikowany przez Rudołtowice- Sołectwo Gminy Pszczyna Poniedziałek, 25 listopada 2019
Była i piosenka 🙂