Rudołtowice

Studzionka najpiękniejsza w województwie śląskim, Rudołtowice z najlepszą stroną internetową

W październiku Zarząd Województwa Śląskiego rozstrzygnął konkurs Piękna Wieś Województwa Śląskiego. Wśród wygranych znalazły się dwa sołectwa z Gminy Pszczyna.

W kategorii najpiękniejsza wieś województwa śląskiego I miejsce i nagrodę w wysokości 27 000 zł zdobyła Studzionka (II miejsce – Kozy, III miejsce – Bycina). Z kolei Rudołtowice zajęły I miejsce w kategorii najlepsza strona internetowa sołectwa i za to wyróżnienie otrzymały 2 000 zł (II miejsce – Kleszczów, III miejsce – Rogoźnik).

– To wspaniała informacja. Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia. Studzionka to piękne sołectwo, a wręcz – jak zadecydowało jury konkursu, najpiękniejsze w całym województwie. Dzięki wielkiej aktywności mieszkańców Studzionka cały czas się zmienia, rozwija, a jednocześnie zachowuje swój unikalny, sielski charakter – powiedział po ogłoszenu wyników sołtys Studzionki Ireneusz Gruszka. –  Żyjąc w Studzionce, staramy się pamiętać o naszych korzeniach i początkach naszej Małej Ojczyzny. Stale odkrywamy historię naszych przodków i miejsce ich życia – dodał.

Gratulacje mieszkańcom Studzionki  i Rudołtowic złożył burmistrz. – Ziemia pszczyńska to wspaniały region i jestem dumny, że w takich plebiscytach jest ona również dostrzegana. Nasze sołectwa są doskonałą wizytówką gminy Pszczyna. Cieszę się, że z powodzeniem biorą one udział w podobnych konkursach. Serdecznie gratuluję mieszkańcom i sołtysom – powiedział Dariusz Skrobol.

Celem konkursu „Piękna wieś województwa śląskiego” jest wspieranie rozwoju wsi poprzez pobudzanie aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnowanie środowiska naturalnego.

Coroczny konkurs promuje także działania związane z zachowaniem tradycji oraz wzmacnianiem poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców wsi.

Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach:

  • Najpiękniejsza wieś
  • Najpiękniejsza zagroda wiejska
  • Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi
  • Najlepsza strona internetowa sołectwa
  • Najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje ludowe

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie udziału przez gminę. O wyborze najlepszych rozwiązań zadecyduje komisja, która wizytuje gminy i gospodarstwa.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Logo strony internetowej Rudołtowic

Źródło: http://www.pszczyna.pl/main/aktualnosci/Studzionka-najpiekniejsza-w-wojewodztwie-slaskim-Rudoltowice-z-najlepsza-strona-internetowa/idn:1753

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *