Rudołtowice

Pszczyna: 5 tys. maseczek dla potrzebujących

Od czwartku, 16 kwietnia obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Pięć tysięcy maseczek dla najbardziej schorowanych i potrzebujących mieszkańców, przede wszystkim seniorów, zapewnił już Urząd Miejski w Pszczynie. Będą one dystrybuowane z pomocą sołtysów i przewodniczących osiedli. Obecnie rozpoczęła się akcja kolportażu.

Są na terenie gminy osoby chorujące, samotni seniorzy, którym od kilkunastu dni dostarczamy darmowe posiłki i pomagamy. Do takich osób na pewno w pierwszej kolejności trafią maseczki – mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Maseczki zostały uszyte przez grupy wolontariuszy działających nie tylko na terenie gminy, ale także wielu Śląskich miast. W najbliższym czasie Urząd Miejski zakupi koleją partię materiału.

W związku z ogłoszoną akcją „Maseczki dla Polski” pracownicy Referatu Zarządzania Kryzysowego zgłosili Gminę Pszczyna, do otrzymania bezpłatnego pakietu maseczek dla każdego mieszkańca. Początkowo Pszczyna została zakwalifikowana. Okazało się jednak, że organizatorzy nie są w stanie dostarczyć zamówionych wcześniej maseczek.

Aktualne informacje na temat zasad bezpieczeństwa dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus